q Bursa’da oğlunun ölüm haberini alan anne erken doğum yaptı! Bebeğe kaybettiği yavrusunun ismini koydu – İlk Baskı

Bursa’da oğlunun ölüm haberini alan anne erken doğum yaptı! Bebeğe kaybettiği yavrusunun ismini koydu

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, ailesiyle piknik yaparken kaybolan ve cansız bedeni 7 saat sonra bulunan Suriyeli Muhammed Hamduni'nin (2) ölüm haberini alan 8,5 aylık hamile annesi Abir Arokom (30), aynı gece bir erkek bebek dünyaya getirdi. Abir Arokom, ölen oğlunun adını yeni doğan bebeğine verirken; babası Ahmet Arokom (32) da aynı gün yapılan cenazesinde, Muhammed'in tabutunu kucağında taşıyıp, ardından oğlunu toprağa verdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Olay,10 Nisan'da Kozluca Mahallesi'nde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Suriye uyruklu Ahmet Arokom ile 8,5 aylık hamile eşi Abir Arakom, tek çocukları olan Hamduni ile yapmak için dere kenarına gitti. İddiaya göre, anne ve babası yemek hazırlarken Muhammed, ailesinin yanından uzaklaşıp kayboldu. Çevrede 4 saat çocuğunu arayan çift, Muhammed'e ulaşamayınca güvenlik birimlerine başvurdu.

Jandarma arama ve kurtarma ile AFAD, UMKE, ANDA, İNDAK, İtfaiye Arama Kurtarma, polis dalgıç ekipleri ve ‘Zanka' isimli arama köpeği bölgeye sevk edildi.

7 SAAT SONRA BULUNDU

Çocuğun cesedi, kaybolduktan yaklaşık 7 saat sonra, polis dalgıç ekipleri tarafından piknik yapılan yerin yaklaşık 500 metre uzağında, dere yatağında bulundu. Dereye düşüp boğulduktan sonra cesedinin sürüklendiği tahmin edilen Muhammed'in cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı.

 ANNE HABERİ ALINCA ERKEN DOĞUM YAPTI

Muhammed'in öldüğünü öğrenen ve doğum sancıları tutan anne Abir Arokom, kaldırıldığı Devlet Hastanesi'nde sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getirdi. Annesi, bebeğiyle hastanede tedaviye alındı.

BEBEĞİNE ÖLEN OĞLUNUN İSMİNİ KOYDU

Çocuğunu kaybeden aile, ardından kavuştukları yeni bebeklerine de Muhammed'in adını verdi.

Otopsisi yapılan Muhammed, dün ikindi vakti babası Ahmet Arokom'un kucağında Hürriyet Camisi'ne getirildi.

Muhammed, kılınan cenaze namazının ardından Mahmudiye Mezarlığı'nda toprağa verildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bursa’da oğlunun ölüm haberini alan anne erken doğum yaptı! Bebeğe kaybettiği yavrusunun ismini koydu