Yasak aşk vahşeti: Kızını öldürdü!

Ankara'da 18 yaşındaki kızını Esmanur Çakmak'ı boğarak öldürdükten sonra polise, kızının intihar ettiğini ihbarda bulunan Hamide Çakmak(37) kızını yasak aşkı için öldürdü.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Hamide Çakmak, geçen pazar günü 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak, Mamak'taki evlerinde kızı Esmanur'u iple asılı bulduğu yönünde ihbarda bulundu. Olay yerine giden sağlık ekipleri Esmanur Çakmak'ın öldüğünü aktardı. Polis, el ve kollarında yara izi bulunan baba Y. Çakmak ile çelişkili ifadeler veren anne Hamide Çakmak'ı gözaltına aldı. Olayın olduğunu tespit eden polis, babadan şüphelenirken, anne Hamide Çakmak, ifadesinde kızını öldürdüğünü söyledi. Hamide Çakmak, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanırken, eşi serbest bırakıldı.

CİNAYETİN SEBEBİ YASAK İLİŞKİSİ 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında  Esmanur ile annesinin telefonlarının incelemeye alındığı, Esmanur Çakmak'ın, erkek arkadaşı ile mesajlaşmalarının cinayetin sebebini ortaya çıkardığı açıklandı. Çakmak'ın, yasak ilişkisi nedeniyle annesi ile  tartıştıklarını ve babasına söylememesi için kendisini tehdit ettiğini, erkek arkadaşına attığı mesajlar ile  belirlendi. Anne ve kız tartışırken Hamide Çakmak, kızını boğarak öldürdü. Soruşturma halen devam ediyor.

Yasak aşk vahşeti: Kızını öldürdü!