Ölümlü kazaya karıştıktan sonra Mısır’a kaçan yazar ve oğlu için ‘Kırmızı Bülten’ çıkartılacak

İstanbul Kemerburgaz'da bir çocuk babası Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü T.C. ve annesi yazar Eylem Tok'un Mısır'a kaçtığı ortaya çıkmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, anne-oğul hakkında yakalama kararı çıkarıldığını açıkladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da Mısır makamlarıyla sanığın iadesi için irtibata geçildiğini söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

İstanbul'da emniyet şeridinde arızalı araçlarını kontrol eden gruba çarpan 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün ve annesi 'un 'a kaçtığı ortaya çıktı.

Bakan Tunç: Mısır'la irtibat halindeyiz

Mısır adli makamlarıyla irtibat halinde olduklarını açıklayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Hemen Cumhuriyet Başsavcılığımız olayın ilk anından itibaren soruşturmayı başlatmıştı. Ve kişinin yakalanması için yakalama kararı çıkarıldı. Ve Mısır adli makamlarından iadesini talep edecek olan süreci başlattık. Bir kırmızı bülten çıkarıyoruz. Bu konudaki süreç başladı. Tabii Mısır ile adli yardımlaşma anlaşmamız da var. Suçluların iadesine ilişkin. Bu konuya ilişkin süreci yakınen takip ediyoruz.” dedi.

16 yaşındaki T.C.'yi Mısır'a kaçıran anne Eylem Tok hakkında da soruşturma açılacağını söyleyen , “Tabi ki burada özellikle o çocuğu kaçıran annesi bakımından da bir soruşturma söz konusu. Onunla ilgili de yine onunla beraber yurt dışına giden annesi de suçluyu kayırma suçu var Türk Ceza Kanunu'nda o anlamda onunla ilgili de süreç başladı.” ifadelerini kullandı.

Kaza, 1 Mart Cuma günü saat 23.30 sıralarında Mithatpaşa Mahallesi'ndeki Davutpaşa Caddesi'nde meydana geldi. 3 ATV aracıyla ile geziye çıkan Oğuz Murat Acı, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal ve İbrahim Gümüş, motorlardan birinin arızalanması üzerine emniyet şeridinde durdu.

Evli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Acı, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem almaya çalıştı. Diğer sürücüler arızalanan motorla ilgilendi.

Aynı yönde seyir halinde olan 17 yaşındaki T.C'nin yönetimindeki lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarparak sulama kanalına düştü.

Kazada Oğuz Murat Acı olay yerinde yaşamını yitirirken, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal, İbrahim Gümüş yaralandı.

Kazadan sonra sürücü T.C'nin annesini arayıp yardım istediği, olay yerine gelen anne Eylem Tok'un ise oğlunu kendi aracına alarak kaçtığı tespit edildi.

Kazaya karışan lüks cipi olay yerinde bırakarak ayrıldı,

Ölümlü kazaya karıştıktan sonra Mısır’a kaçan yazar ve oğlu için ‘Kırmızı Bülten’ çıkartılacak