Cübbeli Ahmet hayat pahalılığını böyle övdü:’Günahlara karşı eğilim azalıyor’

‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, hayat pahalılığı ve her kalemde gelen zamları seks işçileri üzerinden savundu. Ekonominin bozuk olmasının günahları engellediğini belirten Cübbeli, "İçki pahalı, kumar pahalı, zina pahalı. Fahişelerin fiyatını bilmiyorum ama onlara da zam geliyordur herhalde. Senin de bu günaha bulaşma riskin azalıyor. Bu manada iyi bir şey" ifadelerini kullandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Kamuoyunda ‘' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, son dönemde kendisini iyiden iyiye hissettiren hayat pahalılığını, seks işçileri üzerinden meşru göstermeye çalıştı.

Ekonominin bozuk olduğunu itiraf eden Cübbeli, bu durumun günahların azalmasına vesile olduğunu, son dönemdeki zamların da günaha girme imkanını zorlaştırdığını öne sürdü.

‘GÜNAHA BULAŞMA RİSKİN AZALIYOR'

Cübbeli son dönemde yapılan zamları kendine göre olumlu yönlerine işaret ederek şunları kaydetti:

“İçki pahalı, kumar pahalı, zina pahalı. Fahişelerin fiyatını bilmiyorum ama onlara da geliyordur herhalde. Senin de bu günaha bulaşma riskin azalıyor. Bu manada iyi bir şey. Günahlara karşı eğilim azalıyor ama imkan azalıyor.” 

‘FAKİR FUKARANIN HALİ KÖTÜLEŞİYOR'

Diğer yandan hayat pahalılığının olumsuz yönlerine de kısaca değinen Cübbeli, şunları söylledi.

“Tabi bir yandan da çocuklar protein alamıyor, diğeri zekat veremiyor, öbürü umreye gidemiyor. fukaranın hali kötüleşiyor. Genel manada hal bu.”

Cübbeli'nin bu sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Cübbeli Ahmet hayat pahalılığını böyle övdü:’Günahlara karşı eğilim azalıyor’