Belgrad Ormanı’nda çöp konteynerinin üzerinde “ceset aşağıda” notu: Bir kişinin cansız bedeni bulundu

İstanbul Sarıyer'de, Belgrad Ormanı'ndaki bir çöp konteynerinin üzerinde 'Ceset aşağıda' yazdığı görüldü. Ekipler, konteynere 300 metre mesafede erkek cesedi buldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

İstanbul Sarıyer'de içinde bulunan çeşmeden su almaya gidenler, çöp konteynerinin üzerindeki ‘ aşağıda' yazısını fark etti. Olay yerinde inceleme yapan , konteynerden yaklaşık 300 metre aşağıda bir erkeğe ait ceset buldu. Uçurumdan aşağı atılan cesedin üzerinde kimlik bulunmadığı ve tanınmaz halde olduğu belirtildi.

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Bahçeköy Hunca mevkiinde meydana geldi. Belgrad Ormanı içinde bulunan kaynaktan su almak için gidenler yol kenarındaki çöp konteynerinin üzerine yazılan ‘Ceset aşağıda' notunu gördü

CESET TANINMAZ HALDE

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ormanlık alanda yaptığı aramalarda üzerinde kimliği bulunmayan ve tanınmaz haldeki bir erkeğe ait ceset buldu. Olay yeri inceleme ekipleri, uçurumdan aşağı atılan ceset üzerinde ve çevresinde inceleme başlattı. Arazi şartları nedeniyle atıldığı yerden çıkarılamayan ceset için olay yerine itfaiye ekibi çağırıldı.

Gelen itfaiye ekibi yaklaşık iki saat süren çalışmaların ardından cesedi bulunduğu yerden çıkardı. Ormanlık alandaki uçurumdan çıkarılan ceset, kimlik tespiti ve otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Çöp konteynerine yazılan notu görerek polise haber veren Dilek Sönmez, “Biz suya gelmiştik. ‘Ceset aşağıda' diye yazı gördük. Sonra polise haber verdik. Polisler geldi, daha sonra olay yeri inceleme geldi. Ceset şu an aşağıda, almaya geliyorlar. Olayla ilgili hiçbir şey görmedik, sadece çöp konteynerine yazılan yazıyı gördük” dedi.

Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

.

 

Belgrad Ormanı’nda çöp konteynerinin üzerinde “ceset aşağıda” notu: Bir kişinin cansız bedeni bulundu