16 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı: Yurt genelinde sıcaklıklar 10 derece düşecek

Uzun bir süre mevsim normallerinin üzerinde olan sıcaklıklar çarşambadan itibaren yerini soğuk ve yağışlı havalara bırakacak. Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, sıcaklıkların yurt genelinde 10 derece kadar düşeceğini ve bütün haftanın yağışlı geçeceğini söyleyen, "Mart ayı adeta kapıdan baktıracak." ifadelerini kullandı. 16 kent için de sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi. Yağışların kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Adana ve Mersin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde yurt genelinde görülecek hava sıcaklıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sıcaklıklar düşüyor

Batı bölgelerinde yarın sabah başlayacak yağışların 5 günlük periyotta yurdun büyük bölümünde görüleceğini belirten Yavuz, Batı bölgelerindeki yağışların gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenirken, çarşambadan itibaren kuzeyden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıklarının düşmesini, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu bölgesinin yükseklerinde karla karışık yağmurla kar yağışının görülmesini bekliyoruz.” dedi.

3 BÜYÜKŞEHİRDE HAVA DURUMU

İstanbul'da dört gün boyunca yağış görüleceğini dile getiren Yavuz, sıcaklıkların gündüz 15-16 dereceden 10 dereceye, gece ise 8-10 dereceden 4 dereceye kadar ineceğini aktardı.

İzmir'de de dört gün boyunca aralıklarla yağış görüleceğini bildiren Yavuz, gündüz ve gece sıcaklıkların 7-8 derece kadar düşeceğini söyledi.

'da hafta boyunca görülecek yağışların gün içerisinde aralıklı olacağını ve etkisini kaybedeceğini belirten Yavuz, perşembe ve cuma günü özellikle Kızılcahamam gibi kuzey ilçelerde kar yağışı ihtimali olduğunu belirtti.

yavuz,”Ankara'da hava sıcaklığı 18 derece iken sıcaklık hafta sonu 8 dereceye kadar düşecek. Gece sıcaklıklarının ise 4 dereceden eksi 2'ye kadar düşmesini bekliyoruz.” dedi.

14 KENTE SARI,2 KENTE TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre ise 16 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi.

verilen iller: Ayfonkarahisar, Ankara, Aydın, Antalya, Balıkesir, Burdur, Eskişehir, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Konya, Manisa, Uşak, Karaman

verilen iller: Antalya,

16 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı: Yurt genelinde sıcaklıklar 10 derece düşecek