Memur ve emekli maaşları bayram sonrasına kaldı: Hazine’den kötü haber geldi

Ramazan Bayramı öncesi maaş ödemesi bekleyen memur ve emeklisine Hazine'den kötü haber geldi. daha önce bayram tatillerinden önce ödenen maaşlar, hesaplara bayram sonrasında yatacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Maaşlarını bayramdan önce almayı bekleyen milyonlarca ve emekli hayal kırıklığına uğrayacak.

Bu yıl 10 Nisan'da başlayacak 'nda 9 gün olarak açıklanmıştı. Bununla birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram tatilinden önce maaş almayı bekleyen emeklilere ve memurlara kötü bir haber geldi.

BAYRAM ÖNCESİ YATIYORDU

Geçtiğimiz yıllarda memur ve maaşları Ramazan ve Kurban bayramlarından önce hesaplara yatırılıyordu.

Ramazan Bayramı geçtiğimiz yıl 21-23 Nisan tarihlerindeydi. SSK emeklilerine geçtiğimiz yıl ödemeler 14-16 Nisan tarihinde, Bağ-Kur emeklilerine ise maaş ödemeleri 17-18 Nisan'da yatırılmıştı.

Kurban Bayramı da 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşmiş, O dönemde emekli aylığı ve ikramiyeleri 17-23 Haziran'da hesaplara yatmış, memurlar ise maaşlarını bayramdan önce almıştı.

HAZİNE'DEN GENELGE

Bu yıl ise Muhasebat Genel Müdürlüğü'nün ilgili birimlere gönderdiği genelge göre, nisan ayı memur maaşları bayramdan önce yatmayacak ve ayın 15'inde hesaplara geçecek.

1 Nisan sabahı Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından Bakan adına Mahmut Varol imzasıyla gönderilen ve kamu görevlilerini yakından ilgilendiren genelgeyi SÖZCÜ Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk yayınladı.

Maaş ve ücretlerin personelere her ayki vaktinde yatacağı belirtilen genelgede, “Banka hesaplarına aktarılan maaş/ ücretlerin, ilgili bankalarca personele her ay olduğu gibi zamanında ödenmesi sağlanacaktır” ifadeleri yer aldı.

Memur ve emekli maaşları bayram sonrasına kaldı: Hazine’den kötü haber geldi