İkinci Öğretim Programları Kapatıldı Mı? YÖK Başkanı Özvar Açıkladı

Son dakika... Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını duyurdu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı , devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını duyurdu. Özvar, 259. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, bu kararın devlet üniversitelerindeki eğitim kalitesini yükseltme amacı taşıdığını ifade etti. programlarının kapatılmasıyla birlikte vakıf üniversitelerinin de gelecek planlamalarını buna göre yapması gerektiğini vurgulayan Özvar, yeni programların istihdama duyarlı ve geleceğin mesleklerine uygun olmasının önemine dikkat çekti.

Özvar, ayrıca belirli açık öğretim programlarına “ikinci ” statüsünde sadece 35 yaş üstü öğrencilerin kayıt yaptırabileceğini açıkladı. Bu adımın özellikle öğretmenlik gibi belirli meslek gruplarında istihdam dengesini sağlamayı amaçladığını belirten Özvar, kararın öğrencilerin meslek seçimlerini ve eğitimlerini daha iyi planlamalarına yardımcı olacağını dile getirdi.

YÖK Başkanı Özvar'ın açıklamalarıyla birlikte, üniversitelerin eğitim politikalarında önemli değişikliklerin yaşanması bekleniyor.

İkinci Öğretim Programları Kapatıldı Mı? YÖK Başkanı Özvar Açıkladı