Trans olduğunu açıklamıştı… Elliot Page’in yeni rolü belli oldu

Ünlü Hollywood oyuncusu Elliot Page, cinsiyet değiştirdikten sonra ilk çektiği filmle magazin dünyasının gündemine geldi. 37 yaşındaki Page, kendi yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği filmde başrolü de üstlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

, geçtiğimiz günlerde yeni filmi ‘Close to You'nun Londra'daki galasına katıldı. 37 yaşındaki Page, kendi yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği filmde başrolü de üstlendi. Bu, ünlü oyuncunun 2017'den bu yana rol aldığı ilk film olma özelliğini taşıyor. Page, cinsiyet değiştirdikten sonra 2020'de yeni kimliğini açıklamıştı.

Filmin yönetmeni Dominic Savage ve diğer başrol oyuncusu Hillary Baack ile galada boy gösteren Page, neden cinsiyet geçiş süreci öncesinde bu filmi yapmadığını açıkladı.

Film hakkında konuşurken; “İnanılmaz derecede iyileştirici bir deneyimci” ifadesini kullanan Elliot Page, cinsiyet geçişinden önce bir projede bu kadar “Rahat ve mevcut” olabileceğini düşünmediğini belirtti.

Elliot Page, filmde, cinsiyet geçişinden bu yana ilk kez aile bireyleriyle kavuşmak için eve dönmeye hazırlanan bir adam olan Sam'i canlandırıyor.

Elliot Page, 2007'de gençlik draması Juno'daki performansıyla Oscar'a adayı olmuştu. Oyuncu, süper kahraman dizisi ‘The Umbrella Academy'deki rolüyle tanındı.

Ayrıca Christopher Nolan'ın 2011 yapımı gerilim filmi ‘Inception'da Leonardo DiCaprio ve Cillian Murphy ile birlikte rol aldı.

Cinsiyet değiştirdikten sonra olan adını Elliot Page olarak değiştiren ünlü oyuncu, 2020'de sosyal medya hesabında bir açık mektupla trans olduğunu açıklamıştı.

Trans olduğunu açıklamıştı… Elliot Page’in yeni rolü belli oldu