Lüks otelden korkunç kaza: Kız çocuğu havuzda hayatını kaybetti

Dünyanın en bilinen otel zincirlerinden birinde ailesiyle kalan 8 yaşındaki genç kız, otelin havuzunda feci şekilde can verdi. Acılı aile, ihmal iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Yetkililer, su borusunda arıza tespit etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Türkiye'de de şubeleri bulunan çok yıldızlı bir zincirinde ihmal sonucunda 8 yaşındaki küçük bir kız çocuğu feci bir şekilde hayatını yitirdi…

Olay 'nin kentindeki otelde yaşandı. Ailesiyle birlikte tatil yapan 8 yaşındaki Aliyah Jaico, otelin havuzunda eğlenirken bir anda havuzun dibindeki boşaltım borusunun içine çekildi. Suyun altına çekilen ve mücadele etmesine rağmen kurtulamayan çocuğun cansız bedenine otel yetkilileri ve güvenlik güçleri ulaşabildi.

Borunun içinden sadece eli ve bedeninin bir kısmı görülen küçük kız çocuğuna saatler sonra ulaşılabildi. Küçük kızın annesi Daniela Jaico, küçük kızıyla çekilmiş son fotoğrafını paylaşarak acı haberi duyurdu. Otopside kızın nedeni olarak boğulma gösterilirken, acılı anne, “Herkes, kaderimizin önceden yazılı olduğunu söyler fakat seninki neden böyle oldu anlayamıyorum. Seni çok seviyorum ve 8 yıl yanımda olduğun ve kızım olduğun için teşekkür ederim” dedi.

Houston polisi olayın bir kaza olarak değerlendirildiğini açıklayarak dosyayı kapattı. Yetkililer boru hattında bir arıza meydana geldiğini ve su pomplamak yerine borudan su çekildiğini de kayıtlara geçti.

Lüks otelden korkunç kaza: Kız çocuğu havuzda hayatını kaybetti