Kuzey Kore lideri savaş rüzgarları estiriyor: Kim Jong Un askeri hazırlıklarda!

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, saldırı eğitimlerini de içeren askeri tatbikatlara katıldı. Jong Un, geçtiğimiz günlerde güneydeki komşusu hakkında artık barışçıl birleşme arayışında olmadığını söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

lideri , ordusunun sınır karakollarına saldırı eğitimlerini de içeren askeri tatbikatlarına katıldı.

Jong Un'un faaliyetleri güneydeki komşusunu yok etme hakkına sahip olduğunu ve artık barışçıl birleşme arayışında olmadığını söylemesinin ardından üzerindeki baskıyı artırdı.

Kuzey Kore'nin resmi haber ajansının bildirdiğine göre Kim, ordusuna “mevcut durumun gereklilikleri doğrultusunda hazırlıklarını yoğunlaştırma konusunda yeni bir altın çağını başlatma” çağrısında bulundu.

Haber ajansı ayrıca, sınır görevi için eğitim gören asker ve helikopterlerini gösteren tatbikatların fotoğrafları da yayınlandı.

ÖZGÜRLÜK KALKANI'NDAN SONRA BAŞLADI

Kuzey Kore'nin tatbikatı, ABD ve Güney Kore'nin bu hafta en büyük ortak askeri tatbikatlarından biri olan Özgürlük Kalkanı'nı başlatmasının ardından gerçekleşti.

“BÜYÜK BEDEL ÖDENECEK”

Kuzey Kore Savunma Bakanlığı sözcüsü, iki ülkenin de Kuzey Kore'nin varlığını tehdit eden tatbikatlar için “büyük bir bedel ödeyeceğini” söyledi.

Kuzey Kore lideri, barışçıl birleşme kavramını devletinin ulusal politikasından çıkarmıştı.

KUZEY KORE SAVAŞA MI HAZIRLANIYOR?

Aynı zamanda yıla başlarken deniz sınırındaki bir Güney Kore adasında topçu tatbikatları düzenleyerek iki ülke arasındaki ilişkilerde saldırgan bir tavır izledi.

Bu, Kim Jong Un'un savaşa hazırlandığı yönünde bazı spekülasyonlara yol açtı.

ABD Başkanı Joe Biden, Kim'i başlatmaya çalışması halinde bunun rejiminin sonu anlamına geleceği konusunda uyardı.

Kuzey Kore lideri savaş rüzgarları estiriyor: Kim Jong Un askeri hazırlıklarda!