1. Haberler
  2. Dünya
  3. Donmuş göle düştü! Köpeği Ruby hayatını kurtardı!

Donmuş göle düştü! Köpeği Ruby hayatını kurtardı!

Kutup soğuklarının etkisinde olan ABD'de evcil köpek Ruby, polise yardım ederek donmuş göle düşen 65 yaşındaki sahibini dakikalar içinde kurtarılmasını sağladı. Ruby'nin sahibine yardımı sosyal medyada gündem oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

'de Michigan eyaletinin Grand Traverse ilçesinde 18 Ocakta meydana gelen olayda, bir kişinin (65) donmuş göldeki buzun kırılmasıyla göle düştüğü ihbarını alan , olay yerine gelerek gölün ortasında soğuk suda mahsur kalmış kişiyi kurtarma çalışmalarına başladı.

Polis memuru Kammeron Bennetts, ucuna ip bağlı kurtarma halkasını ince buzla kaplı gölün ortasındaki yaşlı adama atmayı denedi ancak aradaki metrelerce mesafeden dolayı başarılı olamadı.

Donmuş göle düşen adamı köpeği kurtardı

Adamdan kendisine köpeği 'i göndermesini isteyen polis, Ruby'nin koşarak gelmesinden sonra kurtarma halkasını Ruby'nin tasmasına bağladı ve yaşlı adama yolladı.

Polis memuru Bennetts ve bir itfaiyeci, kurtarma halkasını Ruby'den alan adamı güvenli bir şekilde dakikalar içinde kıyıya çekmeyi başardı. Ruby'nin sahibine yardımı sosyal medyada da gündem oldu.

Donmuş göle düştü! Köpeği Ruby hayatını kurtardı!
Yorum Yap