1. Haberler
  2. Dünya
  3. Brezilyalı model sokakta üstsüz gezdi… Hapis cezası verildi!

Brezilyalı model sokakta üstsüz gezdi… Hapis cezası verildi!

Brezilyalı model Balneario Camboriu, bu yıl mayıs ayında köpeklerini sahil kenarındaki işlek bir caddede üstsüz olarak gezdirdiği için tutuklandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Mayıs ayında 'nın Balneario Camboriu kentinde köpeklerini üstsüz ve sadece şortunun etrafına bağladığı bir tişörtle dışarı çıkaran 37 yaşındaki , polisler tarafından yakalanmıştı.

Erkeklerin bunu yapabileceğini ancak kadınların yapamayacağını protesto etmek için üstsüz bir şekilde sokakta yürüyen bir model, bir yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Tutuklanan modelin, karakola götürülmeden önce kelepçelendiğini gösteren fotoğraflar internette yayıldı. Polislerin ona “ahlaksızlık” suçlamasında bulunduğu da öğrenildi.

“BİR KADININ BEDENİ NESNELLEŞTİRİLEMEZ”

Şimdi Werner, Brezilya'nın çok katı olduğundan şikayet ediyor çünkü diğer ülkelerde kadınlar yasal olarak üstsüz dolaşabiliyorlar.

Model, “Birçok ülkede bu tamamen normal bir uygulama. Bir kadının bedeni nesneleştirilmez ve aşırı cinselleştirilmez.

Ülkemde ne yazık ki Anayasa cinsiyet eşitliğini sağlasa da pratikte bu olmuyor, aynı özgürlüğe sahip olamıyorum ve bu sistem ve kanunların baskıcı yorumu nedeniyle kendimi buna mecbur hissediyorum.

Her iki cinsiyet için de doğal olması gereken şey, keyfi ve baskıcı bir şekilde birinin reddedilmesiyle sonuçlanıyor” dedi.

Kendi bikini şirketini işleten Werner, tutuklandığı günü anlatırken avukatla konuşma hakkının reddedildiğini de ekledi. “ karakoluna geldiğimde beni karanlık bir hücreye götürdüler, burada hücre korkuluğuna kelepçelendim, hiçbir hakkım yoktu. Herhangi bir aile üyesi, arkadaş veya avukatla iletişim kuramadım” diyerek şikayetlerini belirtti.

Brezilyalı model sokakta üstsüz gezdi… Hapis cezası verildi!
Yorum Yap