q Antilopları öldüren ünlü oyuncuya çete üyeleri tarafından silahlı saldırı – İlk Baskı

Antilopları öldüren ünlü oyuncuya çete üyeleri tarafından silahlı saldırı

Hindistanlı Bollywood yıldızı, 26 yıl önce bir gurubun dini inancı olduğuna inanılan antilopları av sırasında öldürdü. İnanca mensup çete üyeleri, ünlü oyuncunun evine ateş açtıktan sonra yakalandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

'ın ünlü oyuncularından 'ın evi, av sırasında iki antilobu öldürmesi üzerine Bishnoi çetesinin üyeleri tarafından kurşunlandı. Mumbay'da yaşanan olayın ardından çeteye mensup olduğu ileri sürülen iki şüpheli gözaltına alındı.

The Guardian'ın aktardığına göre, çok sayıda cinayet ve haraç ile suçlanan çete, mensup oldukları inanca göre, Khan'ın avladığı ‘Antilope cervicapra' türü antilopların, gurularının reenkarnasyonu olduğuna inanıyor. 58 yaşındaki Khan ise 1998 yılında bir av gezisi sırasında iki antilobu öldürdüğü gerekçesiyle bu çete tarafından tehdit ediliyordu. Çetenin tutuklu lideri Lawrence Bishnoi, daha önce de Khan'ı ölümle tehdit etmişti.

SALDIRISI SONRASI TAPINAKTA YAKALANDI

Son olarak, motosikletli iki kişi, 14 Nisan Pazar günü Khan'ın Mumbay'da bir apartmanın birinci katında bulunan dairesine ateş açtı. Saldırganlar, Bandra mahallesindeki evin önünden ayrılmadan önce havaya da pek çok kez ateş etti. Ölüm tehditleri sebebiyle halihazırda silahlı polis korumasında olan Khan da bu esnada evdeydi.

Gujarat Eyalet Polisi, Agence France-Presse (AFP) haber ajansına yaptığı açıklamada, 24 ve 21 yaşındaki iki şüpheli erkeğin gözaltına alındığını duyurdu. Kutch ilçesinden polis memuru Mahendra Bagaria, “İki şüphelinin yerini bir tapınağın yakınlarında tespit ettik. Ekiplerimizden biri tapınağa giderek şüphelileri yakaladı” diye konuştu.

‘KENDİ ADALETİMİZİ KENDİMİZ SAĞLAYACAĞIZ'

Antilopların öldürülmesi sebebiyle Salman Khan hakkında dava da açılmıştı. Khan 2018 yılında yaban hayatı koruma kanununa aykırı hareket ettiği gerekçesiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak, ceza, Khan hapse gönderildikten günler sonra istinaf sürecinde ertelenmişti. Bunun üzerine çete lideri Lawrence Bishnoi, çete üyelerinin ‘kendi adaletlerini kendilerinin sağlayacağı' tehdidinde bulunmuştu.

Antilopları öldüren ünlü oyuncuya çete üyeleri tarafından silahlı saldırı