Acı Haber: Göl Gezisinde Hayatını Kaybeden 4 Aylık Bebek için ‘Yıkıcı An’

Bebek Tanna Rae Wroblewski, Arizona'daki şiddetli sıcak hava dalgası sırasında ailesiyle birlikte Havasu Gölü'ndeyken hayatını kaybetti...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

4 aylık Tanna Rae Wroblewski, hafta sonu Arizona'da sıcak hava dalgasına maruz kaldıktan sonra .

, Arizona'daki iki farklı hastaneye nakledilmeden önce baygınlık geçirdi ve yaralarına yenik düştü.
Metorolojiye göre,Havasu Gölü 4 Temmuz'dan itibaren rekor sıcaklıklara ulaştı ve 1985 rekorunu kırdı.

4 aylık bir bebeğin, 5 Temmuz Cuma günü ailesiyle birlikte Arizona'daki Havasu Gölü'ndeyken sıcak hava dalgasına maruz kalmasının ardından hayatını kaybettiğini açıklandı.

Tanna Rae Wroblewski adlı kız bebek, ailesi Havasu Gölü'nde bir teknedeyken Cuma günü saat 17.00 sularında fenalaşmış ve ardından bilincini kaybetmiştir.

 

Tanna Rae Wroblewski and her parents

AİLESİNİN MÜDEHALESİNE RAĞMEN…

Wroblewski ailesi için oluşturulan GoFundMe sayfasına göre, Lake Havasu City İtfaiyesi olay yerine gelmeden önce Tanna'nın ailesi ona kalp masajı yaptı. MCSO'nun açıklamasına göre, ilk müdahale ekipleri daha sonra Tanna'yı “Havasu Bölgesel Tıp Merkezi'ne nakletti ve burada nabız almak için üzerinde çalışmaya devam ettiler”.

Daha sonra hava yoluyla Phoenix Çocuk Hastanesi'ne nakledildi ancak yaralarına yenik düştü.Tanna'nın ölümüyle ilgili soruşturma devam etmektedir. Ayrıca bebeğin ölüm nedeni henüz adli tabip tarafından açıklanmamıştır.

Havasu Gölü bölgesi, 4 Temmuz Perşembe gününden itibaren, yaklaşık kırk yıldır ilk kez sıcaklıkların rekor kıracağı konusunda halkı uyardı. Bölgedeki sıcaklıklar Cuma gününden itibaren 48 dereceye kadar ulaştı ve Temmuz ortasına kadar 50'lere ulaşmaya devam etmesi bekleniyor.

Hafta sonu tatili boyunca Amerika Birleşik Devletleri'nin birçok bölgesinde sıcaklıkların yükselmesi nedeniyle sıcaklığa bağlı çok sayıda ölüm vakası rapor edildi.

Acı Haber: Göl Gezisinde Hayatını Kaybeden 4 Aylık Bebek için ‘Yıkıcı An’